AK Parti Ankara adayı Turgut Altınok: Ankara’mızı birlikte inşa edeceğiz

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok,ATO Congresium’da düzenlenen proje tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Altınok’un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

“Başkent’i yönetmek herhangi bir şehri yönetmeye benzemez”

“Bugün cumhuriyetimizin kalbi, milli mücadelemizin merkezi güzel Ankara’mızın kaderini değiştirecek, ihmal edilmişliğine ve makus talihine son verecek projelerimizi, sizlerle paylaşmak için buradayız. Başkenti yönetmek, herhangi bir şehri yönetmeye benzemez. Başkentimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından cumhuriyetimizin model şehri olarak tasavvur edilmiş ve özel bir misyonla planlanmıştır. Başkentimiz, bu anlayışı hayata geçirecek ve sürdürecek bir sorumlulukla yönetilmeyi hak etmektedir. Ancak ve ne yazık ki, Ankara’mız kodlarında var olan bu büyük emaneti taşımakta, zorlanır hale gelmiştir. Ankara’yı hak ettiği yere taşımak en büyük hedefimiz. Ankara’mızı birlikte inşa edeceğiz. Yeni dönemde Ankara her alanda örnek bir Başkent olacak. Ankara’yı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız.”

‘5 santimetre dahi metro yok’

“Seçilirsem Ankara’ya 58 kilometre metro yapacağım dediler. 5 yılda yapılan 5 santimetre metro bile yok. Hepsini AK Parti yaptı. Allah’ın verdiği sudan para kazanılır mı dedi. Şu an Türkiye’ye baktığımızda su parası en pahalı şehir Ankara’dır. Bu sözü de tutmadı. İndirim yapmak yerine zam üstüne zam yaptı. “

‘Bizim sözümüz başkalarının sözüne benzemez’

“Kimsenin işiyle, ekmeğiyle oynamayacağız dediler, binlerce kişi işsiz kaldı. Bizim sözümüz kimsenin sözüne benzemez. Kimsenin ekmeğiyle işiyle oynamayacağız. Ben çalışan işçilerimizin alın terinin aklını vereceğim. Büyükşehir’de çalışan işçilerin hakkını vereceğim ve Büyükşehir’de çalışan işçilerimizin maaşına zam yapacağım. Bu Altınok sözüdür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x