Eskişehir’de 365 milyon liralık ‘tefecilik’ operasyonu: Altı kişi yakalandı

Eskişehir Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ‘Yavuzlar’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Şüpheliler Y.T. (48), M.T. (24), M.T. (22), M.T. (46), M.T. (27) ve D.T. (25) yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin organize suç örtüsü çatısı altında tefecilik yaptığı, suçtan elde ettikleri yasa dışı gelirleri hayvancılık ve gayrimenkul mal varlığı edinerek kara para akladıkları tespit edildi.

Mal varlıkları raporda

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde jandarma ekiplerince başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin kara para aklama amacıyla arazi ve daire satın aldığı da belirlendi. MASAK, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Tapu Kadastro Müdürlüğü’nce hazırlanan raporda tefecilikle şüphelilerin 70 milyon 120 bin 124 lira, 275 milyon lira değerinde imara açık 55 dönüm arazi, 20 milyon lira değerinde 4 daire olmak üzere toplam 365 milyon 120 bin 124 lira değerinde suçtan kaynaklanan mal varlığı edindikleri ortaya çıktı. Şüpheliler ifadeleri için Eskişehir Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Bir ayda ikinci operasyon

Jandarma ekiplerince geçen 17 Ocak’ta ‘Tekinler’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda da kara para aklama ve tefecilik suçlamasıyla 4 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin 447 milyon 780 bin TL değerinde suçtan kaynaklanan mal varlığı olduğu tespit edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x