Hollywood yıldızı Will Smith, Kur’an-ı Kerim açıklamalarıyla gündemde!

Will Smith, ‘King Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü aldığı 94’üncü Oscar Ödül Töreni’ne tokat skandalıyla damga vurmuştu.

Günlerce konuşulan olayın ardından Smith’in, Sinema Akademisi tarafından 10 yıl boyunca Oscar’lara veya herhangi bir akademi etkinliğine katılması yasaklanmıştı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMAMIŞTI

Will Smith, skandal olayın ardından en iyi erkek oyuncu ödülünü almak üzere sahneye çıkmıştı. Ünlü oyuncunun ödül aldığı sırada gözyaşlarını tutamamış ve yaşananlardan dolayı özür dilemişti.

MANEVİYATA YÖNELDİ

Smith, katıldığı Oscar Ödül Töreni’nde Chris Rock’a tokat atmasıyla manşetlere çıkmıştı. Ünlü oyuncu, yaşadığı zorluklarla başa çıkmak için maneviyata geri döndüğünü söyledi. Son olarak Mısırlı gazeteci Amr Adeeb’in ‘Big Time Podcast’ adlı programına konuk olan Will Smith, İslamiyet açıklamalarıyla gündeme geldi.

“SADELİĞİNE BAYILDIM”

Will Smith, Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okuduğunu belirterek, şu açıklamaları yaptı:

Sadeliğine bayıldım; Kur’an çok net; kristal berraklığında. Yanlış anlamalarla uzaklaşmak çok zor.

“BENZERLİĞE ŞAŞIRDIM”

Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam’ın kutsal kitapları arasındaki benzerliklere şaşırdığını dile getiren dünyaca ünlü yıldız, açıklamasının devamında şu sözleri sarfetti:

Tevrat’tan İncil’e oradan da Kur’an’a kadar uzanan tek bir hikayenin arasındaki benzerliğe şaşırdım. Baba olarak İbrahim’i ve ardından İshak ve İsmail’le olan ayrılığı hiçbir zaman tam olarak anlayamamıştım ve bu kavrayışı tamamlamak çok güzeldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x