Kritik toplantı sona erdi! İşte Büyükekşi’nin ilk sözleri

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı Kulüpler Birliği toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Milli Takımlar Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Merkezi’nde tamamlandı.

Büyükekşi: Başarısızlığa hep birlikte sahip çıkacağız

Toplantı sonrası soru almayan TFF başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamasında “Biz büyük bir aileyiz. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Bu değerli ailenin tüm paydaşlarının birbirleriyle sürekli diyalog halinde olması önemli. Bir sorun varsa hep birlikte çözeceğiz. Bir başarı hepimizin başarısı olacak. Başarısızlığa da hep birlikte sahip çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise son zamanlarda yaşanan gergin süreç ile ilgili “Bu süreci omuz omuza götüreceğimize inanıyoruz. Yasal ve ekonomik talepler var, onları da takip edeceğiz. Çok verimli bir toplantı oldu. Buradan da Türk futbolu olarak güçlü bir şekilde çıkacağız.” dedi.

Kulüpler Birliği başkanı Ali Koç, toplantıda son haftalarda yaşanan problemleri değerlendiklerini dile getirerek şu şekilde konuştu:

 “Burada son haftalarda yaşananları, futbolun temel problemlerini, hakemlik müessesini, ekonomisini etraflıca değerlendirdik. El ele, omuz omuza futbolun temel sorunlarını çözeceğimize dair bir toplantı sonucu aldık dersek çok abartmış olmayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x