Manchester City’de Pep Guardiola rest çekti! ‘Çıkar evime giderim’

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola suskunluğunu bozdu. 53 yaşındaki İspanyol teknik direktör, Barcelona’ya imza attığı dönemde kendisinin istenmediğini dile getirdi.

Kötü bir gidişat olması durumunda görevi bırakacağını vurgulayan Pep Guardiola, “Çalışan ve başaracak olan sizlersiniz, sizi eleştirenler değil. İşi kötü yaparsan çıkar evime giderim. Oyuncularım, takımım ve kulübümle birlikte kendimizi kanıtlama arzumuz var. Barcelona’nın başına geçtiğimde insanların birçoğu beni istemedi. Mükemmel biri olmak yerine istenmeyen biri olarak takımın başına geçmek daha doğru” ifadelerini kullandı.

Erling Haaland ile ilgili eleştirilerin hatırlatılmasının ardından Pep Guardiola, “Bu Haaland veya Guardiola’ya özel bir durum değil. 56 gol atmamanı, başarısız olmanı bekliyorlar. Şu anda herkes eleştiriliyor. Pele, Romario, Ronaldo, Rivaldo da eleştirildi. Şu anda Neymar’da bunu görüyoruz. Bu durum her zaman böyle olacak. Buna karşı mücadele etmek istersen kaybedersin. Oyuncularla olan ilişkimin çok profesyonel olması gerekiyor” diye konuştu.

Jürgen Klopp ile aralarındaki rekabete değinen Pep Guardiola, “Geldiğimiz günden beri hep birbirimize rakip olduk. Bu yıl Arsenal de yarışa katıldı. Aston Villa ve Tottenham bize dahil olur mu bilmiyorum. Şimdilik zirve yarışında Arsenal ve Liverpool var” dedi.

“Teknik direktör Guardiola, oyuncu olanı geçti mi” sorusuna İspanyol çalıştırıcı şu cevabı verdi: “Kesinlikle geçti. Daha fazla şampiyonluk yaşadı. Oyuncu olarak da teknik direktör olarka da inanılmazdı. Çok şanslıydım. Kariyerim boyunca inanılmaz oyuncularla oynadım. Antrenör olarak da çalıştığım kulüplerde inanılmaz oyunculara sahiptim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x