TOGG’un Sedan Modeli İçin Tarih Verildi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan Açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TOGG hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Kacır, yılın sonuna kadar 20 bin adet T10X modelinin kullanıcılara teslim edileceğini ifade ederken ayrıca, sedan modelinin ne zaman yollarda olacağını da duyurdu.

Haber Global’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kacır, TOGG hakkında önemli detaylara değindi.

Ülke genelinde şu ana kadar 15 bin T10X modelinin teslimatı yapıldığını ifade eden bakan, üretim sayısının her geçen gün arttığına ve 2024 yılında bu yılın üç katına yakın bir üretim gerçekleştirileceğine dikkat çekti.

“Sedan modeli 2025’te yollarda olacak”

CES 2022 etkinliğinde ilk kez görülen sedan modeli hakkında ise Kacır, “Togg, 2024 sonunda sedan modelini kamuoyuna tanıtacak. 2025 itibarıyla Togg araçları Avrupa’ya ihraç edilmeye başlanacak. Yine 2025’te bu defa sedan araçlar üretilmeye başlanacak.” ifadesini kullandı.

TX10’daki zamların sebebi ne?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Togg’un son aylarda fiyatlarındaki artışın nedenlerini de açıkladı. Kacır, durumu genel ekonomik koşullar ve artan maliyetlerle ilişkilendirdi. Togg’un özel bir şirket olduğunu ve devletin fiyatlandırma politikalarına müdahale yetkisinin bulunmadığını söyleyen bakan, markanın kendi pazar segmentindeki diğer otomobilleri referans aldığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x